در باره خودم

khosrobaigy

نام من عباس و نام خانوادگی‌ام خسروبیگی است. در سال  ۱۳۴۷ هجری شمسی ( ۱۹۶۸ میلادی) در روستای سوسن‌آباد از توابع اراک متولد شدم. تابستانها به پدرم در کار کشاورزی کمک میکردم. در سال ۵۷ من دانش آموز کلاس پنجم ابتدایی دبستان احد بودم. برای ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی (مدرسه طالقانی) و سالهای اول (دبیرستان مطهری) و دوم دبیرستان به اراک و به منزل پدر بزرگم رفتم. ایشان روحانی و امام جماعت مسجد آسید مهدی بود. از سال ۶۳ در اراک ساکن شدیم و در همین سال برای اولین بار در جبهه حضور یافتم. در آخرین بار حضورم در جبهه، در منطقه عملیاتی ماوت مجروح شدم. پس از اخذ مدرک دیپلم در رشته ریاضی فیزیک از دبیرستان علی ابن ابیطالب علیه‌السلام، در دانشگاه صنعتی اصفهان رشته مهندسی برق – قدرت پذیرفته و از مهر ۱۳۶۵ مشغول به تحصیل شدم . پس از گذراندن ۷۳ واحد از رشته قدرت به سخت‌افزار کامپیوتر تغییر رشته دادم و در بهمن ۱۳۷۱ موفق به اخذ مدرک لیسانس شدم. در شهریور سال ۷۱ ازدواج کرده و دارای ۲ فرزند پسر میباشم.

از مهر ۱۳۷۲ در مقطع کارشناسی ارشد (رشته مهندسی کامپیوتر – معماری کامپیوتر) در دانشگاه علم و صنعت ایران مشغول به تحصیل شدم.

پایان‌نامه کارشناسی ارشدم (بررسی و پیشنهاد روشهای ایجاد امنیت در سیستم‌های کامپیوتری) یک پروژه تحقیقاتی بوده که قسمت اصلی آن ارائه یک روش جدید برای Encryption با تلفیق روشهای RSQ و PRSQ می‌باشد. امنیت ایجاد شده دراین روش از روش DES بیشتر میباشد و سخت‌افزار لازم برای پیاده‌سازی این روش به گونه‌ای طراحی شده که بعنوان یک مدار پایه برای ایجاد امنیت بیشتر در سیستمهای رمزنگاری میتواند مورد استفاده قرار گیرد. مدار سخت‌افزاری ساخته شده برای این منظور نیز به صورت یک مدار چاپی در جلسه دفاعیه ارائه گردید. این سخت‌افزار در مقایسه با سایر سخت‌افزارهای موجود برای این منظور کارآتر و قابل ارائه به بازار با قیمت ارزانتر بوده و میتوان آنرا به صورت یک کارت سخت‌افزاری در کامپیوترهای شخصی نصب و استفاده نمود.

در پایان دوره کارشناسی ارشد دو مقاله ارائه دادم که یکی از آنها (روشی برای ایمن‌سازی سیستمهای کامپیوتری با تلفیق روشهای RSQ و PRSQ) در پنجمین کنفرانس مهندسی برق ایران (دانشگاه صنعتی شریف – اردیبهشت ۷۶) پذیرفته و در مجموعه مقالات چاپ شد.

پس از فراغت از تحصیل کارشناسی ارشد، در شرکت سهامی پتروشیمی اراک واحد کامپیوتر مشغول به کار شدم.

در کنار تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و کار در صنعت نفت، با دانشگاههای مختلف همکاری داشته و دارم. دروسی که ارائه نموده‌ام عبارتند از: مبانی کامپیوتر (رشته های مختلف) – معماری کامپیوتر – مدارهای منطقی – آزمایشگاه معماری کامپیوتر – آزمایشگاه مدارهای منطقی – شبکه‌های کامپیوتری – شبکه‌های اطلاع رسانی – سیستم عامل – اصول سرپرستی – تحلیل و طراحی سیستم – مستند سازی – معماری پیشرفته – مهندسی اینترنت – کاربرد فاوا – خدمات الکترونیک  و …

در شرکت گاز استان مرکزی با اینترنت بیشتر آشنا شدم. بعنوان اولین شرکت گاز استانی از اینترنت برای تبادل اطلاعات مشترکین استفاده کردیم که پس از ما سایر شرکتها نیز پیروی نمودند و در این زمینه مقاله ”استفاده از اینترنت بعنوان یک ابزار کار در شرکت گاز استان مرکزی” را در اولین همایش ملی مدیریت فناوری اطلاعات در دانشگاه اصفهان ارائه نمودم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سوابق و تجربیاتم، به اینجا رجوع کنید.

پیوند به سایت شخصی عباس خسروبیگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *